Аналізи творів з української та світової літератур

Світова література, до якої входить і наша рідна, українська, вражає своїм різноманіттям. Окремі твори, найбільш яскраві та корисні для морального виховання чи дозвілля, входять до загальної шкільної програми. Але охопити всю літературу світу, як явище, неможливо навіть видатним вченим.

Навіщо потрібні аналізи творів?

Недивно, що школярки та школярі можуть розгубитися, аналізуючи окремий твір української чи будь-якої іншої національної літератури. Це вимагає підчас більших знань, ніж вчителі дають дітям за короткий час стандартного уроку.

Те ж саме можна сказати і про авторські програми та факультативні заняття із світової та рідної літератури. Вищий рівень книг, складніший сюжет, а ще маса нових знань, можуть заважати розумінню авторської концепції.

Саме тому ви можете використати вже готові аналізи творів із української та світової літератур. Їх створено професійними літературними критиками, філологами та істориками мистецтва, тому ці аналітичні статті дадуть вам змогу дійти до істини, не втративши власної думки.

Як працювати з готовими аналізами творів?

У першу чергу, потрібно прочитати твір, якщо часу немає, хоча б у скороченому варіанті. Потім спробуйте проаналізувати його самостійно, даючи відповіді на такі запитання:

  • Що хотів сказати автор цим твором?
  • Які емоції він переживає?
  • Чому було створено саме такий, а не інший твір для тієї ж цілі?

Відповіді занотуйте на чернетці. Тепер знайдіть готовий аналіз потрібного вам твору на нашому сайті. Уважно прочитайте його, коли буде така потреба, то звертайтеся до самого твору. Це дасть змогу глибше зрозуміти його. Самостійна робота, проведена вами до використання готового аналізу, дасть змогу не втратити власних думок, внести їх до завдання, наряду із думками інших дослідників.

У нашому зібранні ви знайдете готові аналізи творів не тільки української літератури, але й творів різних країн світу, від древніх часів до сьогодення. Використовувати їх можна, коли заплуталися у складній книзі, або не маєте часу на її прочитання (великі навантаження, хвороба, втома).

Ми зібрали аналізи навіть таких творів, що входять до авторських програм та додаткових списків. Тому Ви навіть на факультативі не заплутаєтеся та зможете правильно підготуватися.

Читаючи твори світової літератури, ви маєте змогу доторкнутися до досвіду багатьох поколінь. А готові аналізи цих творів дадуть змогу більш глибоко зрозуміти його.