Аналіз твору«Тополя» — Тарас Шевченко«Тополя» — це одна з ранніх балад Тараса Шевченка, у якій описується нещасливе кохання та метаморфоза дівчини у тополю.

Літературний рід: ліро-епос.

Жанр: балада з казково-фантастичними подіями.

Головне: сюжет балади знайомить читача з історією дівчини, коханий якої помер, тому мати хоче видати її заміж за старого, але заможного чоловіка. Автор тонко змальовує її біль та переживання.

Ідея: возвеличення справжнього кохання, вічності цього почуття, благородної вірності та самовідданості; уславлення краси; засудження стосунків без почуттів, шлюбу за розрахунком.

Головні герої: дівчина, козак, ворожка.

Значення в літературі: балада Тараса Шевченка збагачує українську літературу поєднанням аж двох окремих казкових мотивів у своєму сюжеті: викликання милого зіллям та перетворення у тополю.

Особливості: балада містить багато образів, запозичених із фольклору. Автор порушує проблеми кохання, вірності та зради, батьків і дітей.

Чому я маю прочитати цей твір: щоб зрозуміти, що таке справжнє кохання, що любляча дівчина здатна на все, аби повернути коханого; щоб долучитися до ранньої творчості Тараса Шевченка та прослідкувати її розвиток у майбутньому.

Додатково: у баладі наявні образи, характерні для народної творчості, фольклорна символіка, звернення до міфології.