Аналіз твору«Бджола та шершень» — Григорій Сковорода«Бджола та шершень» — це відома байка Григорія Сковороди, у якій автор висловлює ідею про «споріднену працю».

Літературний рід: епос.

Жанр: байка.

Головне: сюжет байки «Бджола та шершень» знайомить читача з Бджолою, що живе лише своєю працею, та Шершнем, що звик ледарювати та використовувати працю інших. Їхня суперечка щодо значення праці є основою байки.

Ідея: уславлення праці, що приносить і користь, і насолоду, тобто «спорідненої праці»; засудження ледарства, неробства, використання праці інших.

Головні герої: Бджола, Шершень.

Значення в літературі: байка Григорія Сковороди «Бджола та шершень» є одним із найкращих творів автора, що доводить, що він є неперевершеним байкарем. Цей сюжет використав Олександр Сумароков у своїй байці «Жуки і бджоли».

Особливості: мораль байки винесена після тексту, є більшою, ніж основна частина, та має назву «сила». Наявні такі художні засоби, як: алегорія, порівняння, крилаті вислови, персоніфікація.

Чому я маю прочитати цей твір: для ознайомлення з ідеєю «спорідненої праці» Григорія Сковороди; для того, щоб зробити свої висновки щодо користі від праці, що приносить не лише гарний результат, а й задоволення.

Додатково: байка була написана у 1774 році.