Аналіз твору«Україна в огні» — Олександр Довженко«Україна в огні» — твір вітчизняного письменника й режисера Олександра Довженка, написаний у 1943 році.

Літературний рід: епос.

Жанр: кіноповість.

Головне: у творі зображено трагедію українців, які під час війни опинилися між двома жорстокими системами: нацистською й радянською.

Ідея: возвеличення непохитності та моральної стійкості українців, їхньої героїчної боротьби й упевненості в перемозі.

Головні герої: Савка, Григорій, Роман, Трохим, Олеся та Іван Запорожці, їхні батьки — Лаврін і Тетяна; Христя Хуторна, Антоніо Пальма, Василь Кравчина, німецькі розвідники.

Значення в літературі: «Україна…» є одним із найкращих творів у вітчизняній літературі про Другу світову війну; заборонений Йосифом Сталіним для друку й кіно. Один із перших українських творів того часу, де було піддано сумніву непогрішність Сталіна.

Особливості: твір складається з п’ятдесяти епізодів-картин; автор висловлює свою думку про причини поразок, зради, зневіри за допомогою аналітичних роздумів та ліричних відступів.

Чому я маю прочитати цей твір: для поповнення знань про хід війни на українських землях і про життя простих людей під час бойових дій.

Додатково: родину Запорожців можна вважати символічним образом України. Пісню «Ой піду я до роду гуляти» Запорожці співають на початку й у кінці твору, вона є своєрідним обрамленням.