Твір на тему: «Професія моєї мрії»
Світ професій багатий і різноманітний. Технічний прогрес, поява нових галузей на виробництві, соціальні потреби суспільства і багато інших чинників сприяють появі нових професій. Однією з найбільш затребуваних в сучасному суспільстві в умовах розвитку ринкової економіки є професія фінансиста.
Хто ж такий фінансист? Згідно енциклопедичним даними фінансист — фахівець в області фінансових операцій, головним завданням якого є вміння вигідно вкладати кошти, щоб вони приносили максимум прибутку за мінімальних ризиків. Словник банківських термінів дає таке визначення: «фінансист — фахівець, який проводить великі грошові операції на легітимній основі». В обох випадках професія фінансиста визначається в широкому сенсі. У вужчому розумінні, фінансисти — це люди таких професій, як банкіри, інвестори, трейдери, працівники біржі, фінансові директори, працівники податкової інспекції, економісти, бухгалтери, фінансові менеджери, аудитори. Таким чином, «полем діяльності» для сучасного фінансиста є ринок, інвестиції, реклама, впровадження нового товару, банки, біржі тощо.
Фінансисти затребувані скрізь, де потрібно контролювати прихід і витрату коштів. Представник цієї професії розпоряджається великими грошима, тому він повинен заздалегідь прораховувати кожен свій крок, адже будь-яка помилка, якої припуститься працівник фінансової сфери, може призвести до серйозних втрат. У результаті некомпетентності однієї людини постраждає фірма, підприємство, держава, працівники та їхні родини.
Роботу фінансиста можна назвати нелегкою. Він займається великими сумами грошей, значить повинен володіти високим рівнем чесності, адже гроші — велика спокуса. Представник фінансової системи повинен бути уважним, добре знайомим з економічною ситуацією в країні, розбиратися в законодавстві, вміти аналізувати інформацію, що надходить, повинен володіти стратегічним мисленням, любити цифри.
У суспільстві склалася думка, що професія фінансиста дуже прибуткова. Думаю, що це дійсно так. Але, як і будь-яка інша професія, вона вимагає величезного внеску розумових сил та уваги. За даними соціологів і психологів, фінансисти в більшості випадків є трудоголіками, часто працюють у вихідні, це люди, які більше за інших схильні до стресу. Незважаючи на це, більшість молодих людей прагне пройти непростий шлях від звичайного клерка до великого фінансового працівника.
У нашій країні професія фінансиста стала затребуваною і престижною досить недавно. Проходить час, змінюються пріоритети в суспільстві. Сьогодні все більше випускників обирають для себе саме цю професію, тим більше, що попит на висококваліфікованих працівників у галузі фінансів сьогодні є. Думаю, що він буде рости і далі, тому і планую присвятити своє майбутнє життя саме цій професії.