Твір на тему: «Анна Кареніна – жертва власних пристрастей» за романом Льва Толстого



Можливо, хтось і вважає героїню роману Льва Толстого «Анна Кареніна» самозакоханою панночкою і егоїстичною натурою, яка опинилася під потягом тільки через те, що не змогла утримати коло себе свого коханця. Але я впевнена, що все набагато глибше, і такий поверхневий підхід до розгляду її образу неприйнятний.

Мені щиро шкода Кареніну, і не тільки через почуття жіночої солідарності. Толстой незвичайно яскраво і реалістично відобразив драму гріхопадіння Анни, її прагнення спочатку не допустити у своє серце сильних почуттів, а потім зберегти їх. Можливо, від Анни не слід було чекати виваженості вчинків і здорового глузду, адже вона була до нестями закохана і не могла бути іншою, ніж була. Анна не вміла маскуватися, приховувати свої почуття і лицемірити. Зустрівши Вронського, вона зовсім у іншому світлі побачила свого чоловіка, якого тільки поважала, але ніколи не кохала. Єдине, що не змінилося у її житті після зустрічі з Олексієм, це її любов до сина Серьожі.

Кохання до Вронського кардинально змінило життя Анни Кареніної і понесло її на хвилях почуттів у вир нових подій. Але політ її зірки був приречений з самого початку. Стати такою, якою вона була раніше, Анні не допомогла ні подорож за кордон, ні самотнє життя у заміському будинку. Усі зусилля героїні роману були спрямовані на те, щоб кохання Вронського не зазнало спаду, щоб утримати його коло себе. Але часті претензії до Вронського дратували його і псували їхні стосунки. Інколи він робив щось всупереч, бо Анна занадто сильно обмежувала його свободу.

На Вронського зустріч з Анною не справила такого великого враження і не викликала до неї таких сильних почуттів. Він, як і раніше, розважався і вів світський образ життя. А ось Анна змушена була залишатися вдома і чекати свого коханця. Потім вона мучила і його, і себе підозрами і ревнощами. Щоб зменшити свої страждання і поліпшити своє самопочуття, Кареніна пристрастилася до опіуму. Ще задовго до кінця роману стає зрозумілим, що довго такі стосунки довго тривати не зможуть.

Розв’язка була очікуваною, неминучою і, звичайно ж, трагічною. Доведена до відчаю, загнана у глухий кут своїми почуттями до Вронського і моральними законами вищого світу, Анна Кареніна кинулася під потяг. Вже після її смерті виявилося, що Анна даремно підозрювала свого коханця у тому, що він її розлюбив. Її смерть стала для Вронського справжньою трагедією і від відчаю він пішов добровольцем на балканську війну. Маленьку Анну, плід кохання Кареніної і Вронського, забрав на виховання Каренін.

Мені щиро шкода героїню роману. Небажана у вищому світі, вона боялася перестати бути бажаною для Вронського. Тільки не почуття, яке возвеличує і окрилює, а не спустошує душу., справді може називатися коханням.