Твір на тему: «Трагізм становища поета в світі» за збіркою Бодлера «Квіти зла»
Літературну долю талановитого французького поета Шарля Бодлера визначила єдина у його житті поетична збірка під назвою «Квіти зла». Задум цієї збірки виник у Бодлера у 1846 році, але першою вийшла книга «Лімби» з 11 віршами, а потім в газеті – ще 18 поезій автора. Вже після цього до Бодлера прийшла справжня популярність, якої було досить, щоб модний видавець Огюст Пуле-Малассі у 1836 році купив у поета права на збірку «Квіти зла» і вже через півроку вона вийшла з друку.
Назву своєї найголовнішої у житті збірки Бодлер шукав досить довго. Мабуть, завдяки цьому вона і виявилася напрочуд виразною і місткою, бо сфокусувала в собі не лише протиріччя поглядів самого поета, а й суперечності епохи. Автор у стислій формі передає власне сприйняття сучасного йому світу як царства, у якому панує зло, а водночас відтворює і власне бачення сумної реальності оточуючої дійсності.
Може, для нас це й дивно, але сучасниками Бодлера його поетична збірка трактувалася як поетизація і возвеличення аморальності. Але сам митець був впевнений, що збірку треба оцінювати не по окремим поезіям, а цілісно. Тільки за таких умов з неї можна винести жорстокий моральний урок.
Після 1848 року поет переживає гостру духовну драму і переосмислює свої погляди на оточуючу реальність. Якщо до цього Бодлер вважав, що світ – це збалансованість добра і зла, але потім став впевнений, що світ – це всесильне зло, адже митець і сам неодноразово потерпав від злих намірів. У своїй збірці Бодлер став звертати більше уваги на суперечності життя. Він стверджував, що кожній людині притаманні два головні прагнення: перше – це прагнення до Бога, друге – до Сатани. Але прагнення внутрішньо піднятися, духовно возвеличитися – це виключно поклик до Всевишнього.
Поетична збірка «Квіти зла» створювалася Бодлером протягом усього його життя, тому й увібрала в себе найкращі твори поета. У цьому плані «Квіти зла» схожі на «Кобзар» Т. Шевченко або на «Зів’яле листя» І. Франка. Збірка Бодлера – цілісний, єдиний твір, в якому окремі вірші і всі частини гармонійно пов’язані між собою, а усі цикли збірки поєднані між собою за проблематичним і тематичним принципом.
Збірка «Квіти зла» зробила Бодлера відомою людиною, але не принесла йому визнання як поета. Немолодий денді, який вів досить дивний для того часу спосіб життя, він був більше схожий на поетів минулого покоління. Може тому він і не сприймався сучасниками. І лише літературна молодь визнавала Бодлера своїм «метром». Двадцятирічний Поль Верлен у 1864 році надрукував захоплений дифірамб на адресу митця, але поет віддав перевагу самотності: «Нічого так я не люблю, як бути на самоті».