Твір на тему: «Друзів створює щастя, нещастя випробовує їх»



Розмірковуючи над виразом «Друзів створює щастя, нещастя випробує їх», спочатку я вирішив піддати сумніву першу частину цієї фрази, адже досить часто друзі з’являються не в радості, а якраз тоді, коли нам потрібна допомога у скрутну годину. Але, з іншого боку, дружба швидко виникає і тоді, коли людина відкрита для інших, тобто коли людина щаслива та безтурботна.

Найчастіше друзями стають люди, які мають однаковий суспільний стан, однакові виховання та освіту, однакові погляди та інтереси. Таку рівність можна відкрити несподівано, а можна виявити її в повсякденному спілкуванні. Та немає ніякого сумніву, що найкращим випробуванням справжньої дружби є саме нещастя. Якщо людині вистачить душевних сил допомогти другові, то ця дружба справжня, а якщо ні, то годі й говорити про таке спілкування.

Прикладом справжньої дружби у літературі є стосунки Грицька і Чіпки, героїв роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Не менш яскравим прикладом того, що дружбу випробують нещастя, є події, зображені в романі П. Куліша «Чорна рада». Зокрема це епізоди з участю Кирила Тура то його друга Чорногора. Тур не тільки простягнув руку допомоги Сомкові, а й готовий був піти на страту замість нього.

Щодо реального життя, то тут доречно згадати дружбу Михайла Ялового і Миколи Хвильового. Микола Фітільов (Хвильовий) обійшов безліч кабінетів можновладців для того, щоб довести, що арешт Миколи Ялового є помилкою. Та його не схотіли почути, і тоді Хвильовий не пошкодував для цього навіть свого життя, адже письменник відчував свою відповідальність перед дружбою і друзями. Саме про це йшла мова у його передсмертній записці.

Отже, з усього цього можна зробити висновок, що й справді «друзів створює щастя, а нещастя випробує їх».