Твір на тему: «У людини з фашизмом генетична несумісність»
Будь-який народ не може і не має права забути уроків своєї історії. Не є винятком і українці, адже тільки на підставі отриманого нашим народом досвіду можна будувати щасливе сьогодення і майбутнє. Підтвердженням цього може бути широко відомий вислів про те, що без минулого не може бути майбутнього.
Завдяки самовідданій спільній боротьбі багатьох братських народів Радянського Союзу у 1945 році фашизм зазнав нищівної поразки у Великій Вітчизняній війні. Переможно завершилася небувала за своїм протистоянням і масштабами битва проти фашизму, втіленням якого був гітлерівський режим Німеччини, що протримався там більше десяти років. Його метою було знищення СРСР і встановлення панування у всьому світі. Майже за п’ять років кровопролитної війни загинули мільйони солдатів і мирних громадян. Важко знайти українську родину, яка не втратила когось на фронтах Великої Вітчизняної війни або через голод, злидні, тяжку працю в тилу. Тому, на мій погляд, у будь-якої нашої людини повинна бути несумісність з фашизмом навіть на генетичному рівні.
Боротьба людства з фашизмом принесла незліченні страждання: 56 мільйонів було вбито, більш 90 мільйонів поранено, серед яких 28 мільйонів назавжди залишилися інвалідами. 12 мільйонів померло від хвороб та голоду. Роки фашистської навали для багатьох країн світу були страшними роками терору і насильства. Людство просто не має права забути фашистські звірства і жахливі злочини фашистів, що були скоєні у СРСР, Польщі, Франції та інших європейських країнах. Не вправі людство забути і багаття із живих людей, табори смерті і знущання над мирним населенням.
Зараз знову стривожена пам’ять людства все частіше звертається до страшних уроків фашизму. Звернення до історії боротьби з «коричневою чумою» допомагає краще зрозуміти, в яких історичних умовах і за яких обставин виникає фашистський рух, що і хто є рушійною силою фашизму, в чому характер і сутність фашистського режиму і як слід боротися з фашизмом у сучасному суспільстві.
Події останніх років в деяких країнах світу свідчать про те, що фашизм належить не тільки минулому, існує він і в сучасному житті. На жаль, переживши Другу Світову війну і отримавши в ній перемогу, відчувши на собі всю тяжкість фашистських порядків, наш народ та народи Європи не в змозі захистити себе від фашизму, який проявляється у вигляді радикально налаштованих партій та молодіжних організацій. Тому нам з вами не слід забувати усі страхіття, які пережили наші бабусі й дідусі, прабабусі і прадіди під час перебування країни під владою фашистської Німеччини. Треба завжди пам’ятати, що ми, як нащадки жертв фашизму, усіма силами повинні боротися з цим явищем і ні в якому разі не допустити відновлення фашизму.