Твір на тему: «Війна очима одинадцятикласників»
Напевно, немає слова більш жорстокого, кривавого і нещадного, ніж слово «війна». Неможливо уявити, що всі події твого життя, важливі і не дуже, проходять під гучні залпи гармат і вибухи снарядів. Скільки людей на Землі засинають у місцях бойових дій з думкою, що цей день може бути останнім у їхньому житті. Війна несе смерть, руйнування, порушує гармонію в навколишньому світі.
Що ж заважає людям жити без війни? Чому вони намагаються з’ясувати стосунки таким жорстоким способом? Адже всякий конфлікт є зло. Що рухає людьми, які бажають розв’язати цей конфлікт? Може, бажання зміцнити свій авторитет, показати свою міць і всесилля своєї держави, а може, невгамовна жага наживи, бажання заробити на нещасті інших?
Людина — вища істота на планеті. Так навіщо ж знищувати собі подібних? Мирне населення ворогуючих держав є іграшкою в руках розважливих та самовпевнених правителів і сильних світу цього. Але є сила, яка змушує людей згуртуватися у боротьбі за спокійне існування, за мир, і повстати проти ворога. У цьому сила миру.
Головною проблемою сучасного людства є те, що добитися миру люди прагнуть за допомогою війни. Але війна — занадто жорстокий метод. Це аж ніяк не засіб усунення конфліктів і розбіжностей. Вирішити проблему збройним шляхом простіше, ніж проводити вмілу дипломатичну політику. Домогтися миру важко, ще важче зберегти його. Але, як кажуть: «Поганий мир краще, ніж добра війна», і це думка, яку неможливо заперечити.
Мир — невід’ємна частина повноцінного розвитку людини. Мир вносить гармонію в життя людей, у взаємини між ними. Саме в стані миру людина може повністю розкритися, розвинути свої здібності, навички. Війна ж викликає в людях озлобленість, роздратування, пробуджує в тваринні інстинкти, викликані інстинктом самозбереження.
Людина нестримно прагне досягти більшого, ніж у неї є, часто поступаючись бажаннями та інтересами інших, що, безумовно, веде до розбіжностей і конфліктів. Невже людство не винесло урок з помилок минулого?
Держави не повинні ігнорувати той факт, що світ стає все більш взаємозалежним, що всі країни — компоненти одного цілого, єдиної системи. І здібності налагоджувати співпрацю, здатності шукати взаємовигідні компроміси — це головне, що допоможе уникнути загострення міжнаціональних конфліктів. Якщо ця істина не буде зрозуміла, людству це дорого обійдеться. Тому помилки минулого не повинні повторитися!