Твір на тему: «Гуманістичний сенс роману Чарльза Діккенса «Пригоди Олівера Твіста»
Роман Чарльза Діккенса «Пригоди Олівера Твіста» — це твір високого гуманістичного сенсу. Розповідаючи про хлопчика-сироту, письменник примушує нас замислитися про загальноприйняті людські поняття про респектабельність і порядність, якості, якими так пишалися сучасники автора роману.
Немає сумніву, що зовнішні прояви правильного і гарного виховання дуже важливі, але не менш важливе і те, що криється за цією оболонкою, важливо якою є душа людини. Разом з головним героєм роману Олівером Твістом читачі отримують змогу поринути у зворотню сторону життя тогочасного англійського суспільства, життя великого та байдужого міста. Виявляється, що у цьому житті дуже мало співчуття і доброти, а більше поверхневої доброчинності.
Можна хоч скільки проголошувати гучні та красиві гасла про милосердя та доброту до сиріт, але при цьому ж привласнювати гроші, які виділяються на їх виховання і прирікати їх на голодну смерть. Можна показувати, як ти про них піклуєшся, але не рятувати їх від хвороб і бити за кожну дитячу провину, примушувати їх працювати на себе, як це робила хазяйка притулку, в якому опинився Олівер Твіст. Таким самим був і сажотрус, який погубив не одне дитяче життя, таким був і трунар, учнем якого після робітного дому став маленький герой роману.
У своєму романі Діккенс порушує важливе питання про міру добра, яка повинна бути у кожної людини. Саме ця міра співчуття і добра визначає істинний людський гуманізм. Зображуючи людей, які з добротою поставилися до Олівера і відкинули упередження, письменник стверджує, що світ не без добрих людей. Навіть більше того, на світі більше небайдужості і доброти, і саме на них тримається справедливість і увесь світ.
Діккенс завжди бажав справедливості. Мабуть тому і показав у романі «Пригоди Олівера Твіста» перемогу добра над зломю Втілення злоби і жорстокості Сайкс випадково гине від власної петлі, і в цьому бачиться рука Божа. Старий єврей, який наживався на проституції і крадіжках, на совісті якого знищені життя і понівечені дитячі долі, постає перед судом. А таємний ворог Олівера – його зведений брат, змушений повернути хлопчикові майно родини і розповісти істинну історію його народження.
Отже, гуманістичний сенс роману і його основа полягає в ідеї перемоги добра та справедливості, яка і складає суть твору. У цій книзі про пригоди хлопчика-сироти майже на кожній сторінці можна знайти заклик до милосердя і добра.