Твір на тему: «Квіти зла» Шарля Бодлера – символічна біографія поета»



Збірка «Квіти зла» - це поетична вершина усієї творчості Шарля Бодлера, в той же час її можна по праву назвати символічною біографією поета. Він задумав цю книгу як поетичну копію «Божественної комедії» Данте. Перша редакція збірки вийшла у 1857 році, але вона постійно доповнювалася новими віршами. Важко назвати «Квіти зла» звичайною книгою: вірші читаються єдиним твором, в якому явно простежується розвиток певної думки. Це справжня сповідь мандрівної душі, її біль і страждання в життєвих шуканнях.

Перша глава збірки «Сплін та Ідеал» найдовша, але дуже важлива для розуміння всієї сутності задуму. Автор розповідає читачеві, яка страшна боротьба відбувається в людських душах, як вони шматуються болісними сумнівами. Тяжкі гріхи і помилки ввергають душу в безодню темноти та темряви, але високі помисли і прагнення підносять її до самих небес. Останні вірші цієї глави закінчуються трясовиною, з якої не може вибратися душа ліричного героя, що страждає від смертельної туги і спліну.

У главі «Паризькі картини» ліричний герой в тузі, яка тягнеться ще зі «Спліну та Ідеалу», блукає вулицями величезного Парижа. І виявляється, що душа з усіма своїми проблемами і нещастями самотня навіть у такому багатолюдному місті, як Париж. Бодлер піднімає тут тему маленької людини, яка актуальна для всієї європейської та російської літератури середини XIX століття. Ліричному героєві збірки достатньо доби, щоб зрозуміти і усвідомити весь біль своєї самотності посеред бездушного міста.

Глава 3 : «Вино »

У главі «Вино» Ш. Бодлер розповідає, що герой його збірки не в силах витримати тяготи, що його давлять, болісну самотність. Ліричний герой збірки намагається заспокоїтися і знайти забуття в наркотиках і вині, які тільки посилюють його стан. Його свідомість отуманюється, він втрачає здатність тверезо міркувати і не може вже відрізнити добро від зла. Хвилинна насолода дуже швидко проходить, залишаючи гіркоту, біль і почуття неподільної самотності, яке не проходить.

У главі «Квіти зла» ліричний герой постає перед читачами ще більш слабким і немічним. Він не може витримати тих спокус навколишнього світу, які просто обрушуються на нього. Він робить помилку за помилкою, один гріх за іншим: це і розпуста, і хіть, і навіть вбивство. Але і солодкість гріха занадто швидкоплинна, як наркотики і вино, а ідеал так і не знайдено ні ліричним героєм збірки, ні її автором.