Твір на тему: «Праця ніколи не ганьбить людини»



За словами Вольтера, праця здатна звільнити нас відразу від трьох великих лих: нудьги, пороку і нужди. Я б хотів підтримати автора, бо вважаю його думку правильною. Робота, або, як кажуть, праця, здатні нас звільнити від думки, що у нас в житті щось трапилося чи від того, що нам чогось страшенно хочеться. Насправді людський мозок рідко здатний тримати в собі відразу велику кількість думок і міркувати про них одночасно.

Ми часто думаємо тільки про одне. Якщо нам хочеться їсти, ми думаємо і згадуємо про те, як їли смачну їжу, згадуємо, де був смачний торт, де був солодкий чай і так далі. Всі наші думки, все частіше і частіше, наповнюються лише цим. В силу того, що ми часом знаходимося в нерухомому стані або в стані легкого і повільного пересування, ми можемо думати про це нескінченно, адже нам нічого не заважає.

Праця — це дія, що часто вимагає концентрації, уваги, обмірковування, міркувань та інших емоційних навантажень. Тим самим, праця просто не дозволяє нам відходити від думок про неї, на праці ми концертуємо увагу, концертуємо думки на тому, чим зайняті і, тим самим, рятуємо себе від нудьги, пороку і нужди. Хоча, звичайно, в нужді ми трохи потребуємо, нудно теж може стати, та й порок теж може з’явитися.

Але, у всякому разі, якщо ми працюємо в колективі, ми намагаємося себе утримувати в якомусь більш-менш зібраному вигляді і не дозволяємо собі розслабитися, щоб ніхто не помітив втомленого або змученого працівника. Праця, як і будь-яке інше заняття, вимагає уваги, здатна відволікти нас від сумних думок та переживань. Тому для того, щоб відволіктися від будь-чого, треба чим-небудь зайнятися. Це може бути що завгодно: прибирання в квартирі, прання, прасування, тощо. Головне: не треба давати своїм думкам думати про те, про що непотрібно.

Кожна праця, безсумнівно, приносить радість. Така радість може бути невелика, а може бути і величезна. Трудяться навіть рослини і тварини. Праця — запорука успіху. Радість — великий помічник. Той, хто зробив найбільш радісно найбільш нудну роботу, буде твердим переможцем, оскільки він поборе тяготу нудьги.

Треба, щоб люди пам’ятали значення праці як фактору еволюції. Праця зароджує ритм, тому висока її якість настільки значна. Праця повинна бути повсякденною. Не треба чекати якихось особливих натхнень. А ось лінь — жахлива і може межувати зі злочином. Важко побачити наслідки ліні, але вона перетворює людину на тварину.

Люди особливо бояться мозкової перевтоми, але це безглуздо, бо думка не може перевтомити. Думка не тільки не втомлює, але й навпаки сприяє обміну речовин. Взагалі, праця ніколи не ганьбить людину, тому вона має бути свідомою. Людина повинна розуміти, що вона і навіщо робить. Якщо вона не розуміє, наприклад, навіщо їй вчитися в школі, то і результат такого навчання буде сумнівний.