Твір на тему: «Що приваблює мене в романах Чарльза Діккенса?»
Минають часи, дні, роки і сторіччя, відходить у небуття одне за одним покоління людей, змінюються їхні погляди, вірування і звичаї, а видатні літературні твори залишаються. Вони надовго переживають своїх авторів, вони приносять щось нове у кожну наступну епоху. І хоча змальовані у цих творах картини життя стали картинами давно минулого, але помисли і думки письменників завжди звернені до майбутнього і тому завжди надихають і чарують будь-яке покоління. Такими творами можна вважати і романи Чарльза Діккенса.
Чарльз Діккенс уже в ранніх своїх творах досить вдало відтворював не тільки переживання дорослих людей, а й внутрішній світ дітей. Прикладом цього може служити авантюрний роман «Пригоди Олівера Твіста». У цьому романі письменник надавав своїм розміркуванням нового соціального відтінку, бо він як порядна людина не міг мовчати, спостерігаючи, до яких наслідків призводить політика тогочасних англійських можновладців, що підтримувала нещадну експлуатацію простого народу. На сторінках роману автор розгортає перед читачем історію життя маленького знедоленого хлопчика, який одразу ж після народження залишився круглим сиротою. Олівер Твіст пройшов жорстоку школу кривд у робітничому домі, в учнях трунаря та серед кримінальників Лондону, де щодня зазнавав моральних принижень, холоду та голоду. Уже в кінці оповіді за дивним збігом обставин хлопчик отримує спадщину і стає досить забезпеченою людиною. В Олівера залишається достатньо коштів навіть після того, як він ділиться своїм багатством з Монсом, «братом», який у минулому заподіяв хлопчикові багато зла. В результаті зло покаране, а доброчесність торжествує. Тільки при допомозі активної боротьби можливо перемогти зло, знищуючи його паростки як у суспільстві, так і в самому собі.
Низка творів «Різдвяні оповідання», яку написав Діккенс, продовжуючи захищати принципи моральності та гуманізму, теж в основі оповідань має ідею милосердя і взаємодопомоги. Персонажами цих творів стали представники найрізноманітніших соціальних груп, які намагалися поліпшити як власний, так і суспільний моральний стан.
Роман Чарльза Діккенса «Домбі і син» визнано одним із кращих. В цьому творі є гармонійне поєднання різдвяної ідеї перемоги добра з соціально-психологічним аналізом. В романі міжлюдські взаємини об’єктивно переплетені та з’єднані в один вузол, там майже немає ніяких таємниць. Цей твір вже не такий оптимістичний, якими були ранні твори письменника.
Чарльз Діккенс все своє життя, інколи й даремно, не перестає шукати шлях до знищення соціальної несправедливості. Тому боротьба між собою добра і зла, любові і ненависті, так яскраво виражена у романі «Домбі і син». Справжньою героїнею роману є Флоя, яка викликає найбільшу симпатію. Образ Флої втілює в собі ідею перемоги милосердя як способу життя. Вона яскравий приклад християнської любові та терпимості.
Незважаючи на те, що в романах Ч. Діккенса усі діти страждають через несправедливість дорослих, автор намагається створити кращі умови для життя своїх персонажів. Так згодом Олівер Твіст знаходить свою рідню, а Флоя повертає до життя батька.
Саме діти в творах Діккенса і дають своїми вчинками та думками приклад більш морального життя.