Твір на тему: «Ми з тобою однієї крові?...» за збіркою Редьярда Кіплінга «Мауглі»



Людина — дитя природи. Вона вийшла з неї і назавжди залишиться пов’язаною з природою, хоча іноді й намагається це заперечити. Адже на зорі свого існування людям доводилося жити серед тварин, існувати пліч-о-пліч з ними. На жаль, зараз ми все більше віддаляємося від нашої матінки, що й призводить до великих катастроф.

Про життя людини серед вільних тварин розповідається у цікавій збірці оповідань відомого англійського письменника Р. Кіплінга «Книга джунглів». Головним героєм цих оповідань є Мауглі, маленький хлопчик, який волею долі одного вечора опинився у лігві вовків. Родина вовків полюбила людську дитину і прийняла її до себе. Хлопчик ріс серед вовченят, яких сприймав як рідних братів і сестер. Мауглі оточувала дика природа, світ, населений хижими тваринами.

У Мауглі були дуже гарні вчителі, кожен з яких викладав йому свою «науку». Це і відважний та справедливий Вовк, і добрий, трохи вайлуватий ведмідь Балу, і чорна пантера Багіра, і мудри слон Хатхі. Усі вони пестили людське дитинча, вчили його суворим, але справедливим законам джунглів, мові тварин, на якій Мауглі навчився казати дуже важливі слова: «Ми з тобою однієї крові…». Незважаючи на різні характери, мешканці джунглів завжди могли об’єднатися, і у скрутні часи прийти на допомогу один одному. Саме така природна єдність допомогли Мауглі приручити вогонь — Червону Квітку, а також здолати небезпечного ворога — Шер-Хана.

Героїв своєї «Книги джунглів» Р. Кіплінг наділяє суто людськими рисами, вони вміють думати і розмовляти. Але при цьому він майстерно описує поведінку та життя кожної тварини, властиві саме їй. Тому викликає інтерес не тільки незвичайний сюжет оповідань про Мауглі, а й багато цікавих відомостей про диких тварин. Вони постають перед нами у незвичайно реалістичних описах. Здається, ще трохи, і можна буде доторкнутися до шовковистої чорної шерсті Багіри, до барвистого візерунка на спині Каа.

Ми давно відокремилися від диких тварин, але я вважаю, що й сьогодні людям є чому повчитися у «братів молодших». Адже люди давно втратили можливість розуміти мову тварин, не звертають уваги на те, що гублять природу і ведуть нашу планету до екологічної катастрофи. Щоб цього не сталося, треба пам’ятати слова Мауглі: «Ми з тобою однієї крові, ти і я!».