Твір на тему: «Життєві принципи Ольги Кобилянської»
Видатна українська письменниця Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 року в багатодітній родині дрібного урядовця в невеличкому буковинському містечку Гура-Гумора. З дитячих років вона добре знала не тільки рідну українську, а й німецьку та польську мови, якими говорили в її сім’ї. Дитинство та юність майбутньої письменниці минуло серед розкішної природи Кімполунга, де вона спочатку відвідувала народну школу, а потім навчалася у загальній школі.
Майбутня письменниця з самого дитинства захоплювалася музикою і мала пристрасть до верхової їзди. Ольга дуже добре малювала, але, не маючи можливості навчатися мистецтву, відмовилася від цього свого захоплення. Вже в чотирнадцять років Ольга Кобилянська створила свої перші вірші, які були написані німецькою мовою — «Людина з народу», «Видиво», «Доля чи воля?» і «Гортенза». В них вона зобразила окремі сцені життя людей з народу та інтелігенції її рідного містечка.
У 1894 році О. Кобилянська стала однією з засновниць громадської організації «Товариство руських жінок на Буковині». У своїх творах вона порушувала проблеми важкого становища жінок — представниць середньої верстви населення, і активно виступала за їх право на гідне життя, за соціальну рівноправність та рівноправність жінок і чоловіків.
У ранніх творах О. Кобилянської звучать мотиви пошуку особистого щастя, а її героїні майже завжди борються з обставинами, які гальмують духовний розвиток, майже всі вони мають активну життєву позицію. Другою провідною темою творів письменниці стало життя тогочасного українського села і розкриття соціально-психологічних проблем суспільства. Поступово романтичні мотиви у творах О. Кобилянської змінилися реалістичними епізодами з життя Буковини. Саме в той період на українських землях посилився вплив Румунії.
Після революції, у 20-х роках минулого століття, українська культура знову була заборонена, а українська мова жорстоко переслідувалася. Але О. Кобилянська не залишає своєї творчої діяльності. Вона налагоджує контакти з прогресивним журналом «Промінь» і з харківським видавництвом «Рух», де протягом 1927-1929 років виходить дев’ять томів її «Творів». В цей же самий період у творах О. Кобилянської з’являються нові мотиви, зокрема, засудження війни і зображення її жорстоких наслідків.
Завдяки співзвучності прогресивним тенденціям світової літератури і новаторським поглядам, твори О. Кобилянської й досі викликають великий інтерес не тільки в Україні, а й далеко за межами нашої держави. А кращі твори письменниці в різні часи були видані багатьма європейським мовами і сталі відомими майже у всьому світі.