Дуже добра книга казок про ведмедика Ташика - Сторінка 2

- Басан Валентина -

Перейти на сторінку:

Arial

-A A A+


Мама сказала Ташику, що дідусь тепер гуляє в іншому лісі і заплакала. Ташик міцніше стиснув шишечку, подарунок його дідуся і пообіцяв ніколи не розлучатися з нею. Він знав на шишечці кожну подряпину, вм'ятину і відтінок. І ось колись шишечка взяла і загубилася. Ташик ридав цілий тиждень, а мама, тато, брати, сестри, тітки і дядьки шукали його шишечку по всьому лісі. Бабуся Ташика приносила йому нові і нові шишечки кожен день, але Ташик не хотів інших, він хотів саме ту, єдину, унікальну шишечку, яку подарував йому його дідусь.

— Так! — сказав хлопчик, — ти абсолютно правий. — Ніяка шишечка не замінить дідусевий подарунок.

— А що ти тут робиш? — запитав його Ташик після розповіді про дідусевий втрачений подарунок.

— Я хочу пройти крізь ліс, але дуже боюся, там темно і страшно. Я боюся заблукати і більше не вийти звідти.

— Пішли, я проводжу тебе через ліс. Я знаю, як пройти повз болота, вовче лігво і не попастися на очі лісовому демонові.

— Лісовому демону? А хто такий Лісовий демон?

— Я ніколи його не бачив, але мама і вся моя сім'я дуже бояться лісового демона. Він ходить по лісі зі страшною палицею, в якій заховані грім і блискавка, він націлює цю палицю на нашу сім'ю або на наших сусідів: вовків, лисиць, оленів, зайців, птахів і всі падають і вмирають . Ми всі дуже боїмося лісового демона. Мама каже, щоб я завжди тікав або якщо не можу втекти, ховався, але ні в якому разі не нападав, тому що він може наставити на мене свою страшну палицю.

— Це мисливець. А палиця називається рушниця. — сказав хлопчик, зітхнув і поправив кепку на голові.

— А чому у тебе немає волосся на голові? І вій? І навіть брів? — Ташик здивовано дивився на гладке, бліде і серйозне личко хлопчика.

— Тому що я хворію. Але я дуже хочу одужати, тому приймаю ліки і ходжу на різні процедури. А через ці процедури у мене випало все волосся і тепер на вулиці наді мною всі сміються.

— Дивись, а у мене в шерсті не тільки тіло, а й морда. Я думаю, що ті, хто над тобою сміються, просто не бачили мене. — І Ташик зробив таку сміховинну мордочку, що хлопчик розсміявся.

— Ну що, пішли?

— Ходімо!

Хлопчик і ведмедик піднялися з берега і сміливо потопали в темну і прохолодну лісову гущавину. Хлопчик розповів, що до хвороби він ходив до школи, займався футболом і плаванням.

— А що таке футбол?

— Футбол-це така класна гра, в ній є дві команди і м'яч. У кожної команди є ворота, наче база, яку треба захищати від м'яча. Наприклад, ваша сім'я грає проти сім'ї вовків, а ти і вовченя на воротах. Ведмеді повинні забити гол, тобто м'яч, у ворота вовченя, а вовки всіма силами не повинні дати це зробити ведмедям і навпаки.

— А кусатися можна? — наївно спитав ведмежа Ташик.

— Ні, ти що! За це відразу вашій команді червона картка і того, хто вкусив, видалять з поля. У футболі все за правилами. Грати потрібно чесно, тоді всі голи, які забиває ваша команда будуть зараховані.

— Зрозуміло, треба розповісти про цю гру футбол своїм братам, а замість м'яча можна буде взяти з дому старий витертий пеньок. — Міркував Ташик по дорозі.

— Ой! — хлопчик упав і скрикнув.

Він не помітив корінь дерева, який був замаскований голками, зачепився і впав.

— Давай руку, — сказав Ташик і простягнув йому лапку.

— Спасибі, — сказав хлопчик, піднімаючись. — Без тебе я б ніколи не впорався.

До ранку вони вийшли на величезну дорогу, яка вела до гори. За горою повільно вставало сонце, вітаючи двох мандрівників яскраво-жовтим світлом. Вдалині біля підніжжя гори було місто. Здалеку воно здавався крихітним, не більше малинника, але Ташик знав, що це величезне місто, де живуть люди, такі, як хлопчик.

— Ведмежа, ти — мій найкращий друг! Коли я одужаю, я подарую тобі справжній м'яч і ми будемо грати з тобою в футбол.

— Добре! — Погодився Ташик, він вже уявив, як у хлопчика виросло волосся на голові, вони грають у футбол і розповідають один одному різні історії. — Ти обов'язково одужаєш!

Вночі Ташику снився хлопчик. Над ним тепер ніхто не сміявся, тому що він був здоровий і сильний. Вони з Ташиком грали в одній команді, хлопчик був капітаном, а ведмедик Ташик — воротарем. Хлопчик знайомив Ташика зі своїми однокласниками і з гордістю говорив: це мій новий друг – ведмежа Ташик!

Казка 3.

Ведмедик Ташик і Різдвяне диво.

Ведмедик Ташик ліпив біля свого будинку величезного сніговика. Виліпивши, нарешті, голову сніговику, Ташик посадив її на дві інші кулі зі снігу, відійшов на кілька кроків, відпочиваючи і милуючись своїм зимовим творінням.

Для вічок він свідомо приготував камінчики чорного кольору, для носика він потягнув шишку з банки з варенням з полиці в кухні, а ротик він спорудив з гілочок. Сніговик вийшов якимось серйозним.

Ташик відійшов подалі і оглянув результати своєї праці. Гілочка замість рота була занадто велика. З неї стирчали маленькі гілочки, які створювали видимість зубів, тому здавалося, що сніговик виглядає таким серйозним, точніше дивним, з зубами, які скалились на ведмежа. Ташик замінив гілочку зігнутим тоненьким прутиком і Сніговичок відразу заусміхався. Задоволений Ташик посміхнувся своїй чудовій зимовій скульптурі у відповідь.

Сніг хрустів і скрипів під лапками маленького ведмедика. Ташик залишав за собою сліди маленьких ніжок, глибоко провалюючись на стежці. З самого ранку ведмедик визирав на вулицю, придивляючись чи достатньо снігу для сніговика вже випало в лісі. Сніжинки кружляли в зачаровуючому, чарівному танці і пухнастими, білосніжними пластівцями опускалися на землю. Ташик ловив сніжинки лапками, захоплюючись їх різними візерунками і мереживами, які, немов заморожена павутинка, танули від тепла, залишаючи наостанок від колишньої краси лише однакові крапельки води.

Ведмедик захотів знайти дві однакові сніжинки, але так і не зміг. Він багато разів намагався порівняти одну сніжинку з іншою, але поки ловив другу, перша вже зникала на його лапці.

— Ташик, йди обідати!

Мама ведмедиця виглянула з дому і покликала ведмедика додому. Ташик потягнув носом повітря і облизнувся. Мамин пиріг з лісових ягід заполонив галявину перед будинком і Ташику здалося, що сніговик теж ожив від аромату маминого пирога, блиснувши очима-камінчиками. Ташик обтрусився від снігу і пішов прямо на запах, смакуючи ягідний пиріг.

— Мамо, а що таке різдвяне диво?

Ташик доїдав третій шматок пирога і запивав липовим чаєм з медом. Він слухав, як мама і бабуся обговорюють Різдво, як чекають і радіють прийдешньому святу. Він краєм вуха вловив слова про різдвяне диво і про Різдво, ці слова він чув вперше і вирішив докладніше розпитати про це свою сім'ю.

Бабуся ведмедиця і мама ведмедиця переглянулися і підійшли до ведмедика. Мати погладила сина по голові і посміхнулася.

— Ташик, ти вже великий, тому ми з бабусею в цьому році вирішили розповісти тобі про Різдво і про різдвяне диво. Сідай зручніше і слухай.

У нашому лісі є чарівна галявина і в ніч перед Різдвом, якщо на цій галявині загадати найзаповітніше, найсильніше і саме добре бажання, то воно неодмінно збудеться.

Ташик мрійливо закрив очі і облизнувся.

— А можна я загадаю цілу галявину меду і варення?

Мама посміхнулася і похитала головою.

— Ташик, це чарівна галявина для найдобріших і світлих бажань, коли хочеш щось всім серцем і душею, наприклад, те, чого у тебе немає і ти без цього не можеш жити. Ось я, наприклад, п'ять років тому сильно – сильно загадала тебе!

— Мене?

— Так! Я прийшла на галявину в ніч перед Різдвом і попросила лісових богів подарувати мені маленького ведмедика, найрозумнішого, найсильнішого, найсміливішого, найкрасивішого і найкращого. Я так сильно захотіла зустрітися з тобою і лісові боги виконали моє бажання. У мене народився ти! Ти-моє різдвяне диво!

— Я-різдвяне диво? — Ташик дивився на маму в усі очі з недовірою і сумнівом.

— Звичайно! І якщо ти хочеш загадати щось особливе сьогодні ввечері, бабуся відведе тебе на чарівну галявину.

— Хочу! Хочу! — Ташик застрибав від радості, передчуваючи, як загадає дуже багато солодощів, які ніколи не будуть закінчуватися.

Пізніше бабуся ведмедиця підійшла до Ташика взяла за лапку і сказала:

— Сьогодні переддень Різдва, Ташик, ти вже великий ведмедик, тому сьогодні я беру тебе з собою, а поки ми будемо йти до чарівної галявини, подумай, яке найзаповітніше бажання ти хотів би загадати.

Сніг був такий красивий і блискучий у світлі місяця. Вони з бабусею йшли спочатку по стежці, а потім згорнули направо, віддаляючись від річки і величезного старого дуба, заглиблюючись в гущавину, все далі і далі. Все навколо було білим і від цього навіть в самій темній гущавині було світло, як вдень. Над ними десь ухнула сова і змахнула своїми величезними крилами, збиваючи сніг з гілки. Ташик обтрусив верхівку і подивився на сову.

— Бабуся, як ти думаєш, а сова летить на галявину загадувати бажання?

— Звичайно, малюк. Сьогодні всі звірі і птахи зберуться там, щоб побажати щось особливе, адже цього моменту кожен чекає цілий рік.

— Рік? — Ташик здивувався ще більше. Як же все-таки добре, що він вже дорослий ведмедик і його взяли на галявину загадувати бажання. Він протопав ще кілька кроків і запитав у бабусі:

— Бабуся, а що сова загадає на галявині?

— Це стара знайома сова, вона часто полює біля нашого будинку. У неї кілька місяців тому пташеня випало з гнізда і зламало крильце. Він кричав на весь ліс і всі птахи і звірі співчували йому. Думаю, вона загадає, щоб її пташеня швидше одужав. Сови дуже мудрі птахи. Вони можуть бачити вночі, а ще вони — справжні хижаки, хоча на вигляд дуже милі і добрі. Але навіть така хижа і сильна птаха переживає з приводу своїх дітей, тому що дуже любить їх.

Сова покружляла над Ташиком і старою ведмедицею і вітально махнувши крилом, зникла серед дерев.

— Бабуся, а що ти хочеш загадати напередодні Різдва?

Бабуся ведмедиця підняла голову вгору і принюхалася, вуха заворушилися і Ведмедиця не обертаючись, вимовила:

— А ось і вовчиця.

З-за дерева безшумно, немов тінь, вийшла вовчиця і кивнула ведмедиці головою.

— Вітаю тебе, стара ведмедиця. А цей твій онук Ташик, якого мій вовк застеріг від мухоморів і підказав дорогу з хащів?

— Вітаю тебе, вовчиця. Так, він самий.

Ташик підійшов ближче і ввічливо привітався.

— Доброї ночі, як поживає вовк?

— Погано, ведмежа.