Той, хто переміг смерть - Сторінка 16

- Баркалов Руслан -

Перейти на сторінку:

Arial

-A A A+


Це обернена форма до того, як це робили царі – переможці, котрі урочисто прибували до столиці верхи на коні. Кінь був в певній мірі символом війни. Натомість осел стає символом миру. Таким чином Ісус вказує на чітку різницю між тим що очікують від нього і ким він є насправді і чого прийшов. Ця скривлена форма тріумфу мала наметі відверто показати всім що він цар "не від цього світу".

[50] Згідно заповіту Ірода Великого, його царство було розділене між синами. Таким чином кожен з них отримав певну територію і титул етнарха — "правителя народу". Разом із тим царство Ірода було розділено між Архелаєм, Іродом – Антипою, Іродом – Филипом ІІ,Саломеєю, та автономні міста(десятимістя).

[51] Згідно Євангелія Петро ти рази скрив своє знайомство з Ісусом перебуваючи у дворі первосвященика.

[52] В Єврейській релігійній системі первосвященик обирався один раз і все життя. З приходом римського панування а також через різного роду втручання в політичні справи багатьох з них було зміщено і поставлено інших в супереч правил Юдейського релігійного закону. Проте люди все рівно рахували їх первосвящениками і таким чином вони залишалися впливовими людьми при храмі.

[53] Іван Хреститель – син Захарії і Єлизавети. Після смерті батьків(радше вбивства) потрапив до пустині. Повернувся і почав проповідувати у 15 р.н.е. в час правління імператора Тиберія. Закликав до "покаяння та хрещення". Гостро осуджував не лише гріхи простих людей але й духової та світської влади. Критикував Ірода Антипу за співжиття із дружною брата. За що в кінцевому результаті і був ув'язнений а пізніше вбитий.(Лк.1:5,13,26-39,41-43,80;3:1;Мт.23:35;Мр.6:17-29)

[54] За законом римського воїна, котрий заснув під час несення варти могли стратити.

[55] Після всього, що сталося,побачивши що не відбулося ніякого чуда і розчарувавшись до кінця Юда накладає на себе руки, що цілком відповідає його попередньому діагнозу із Євангелія – "продався дияволу".

[56] Садукеї – релігійно-політична течія юдейської аристократично-священицької верстви у суспільстві. Були консерваторами і визнавали тільки закон Мойсея, відкидаючи передання.

[57] Мається на увазі Марія Магдалина

[58] Ісус протиставляється Варавві як справжній Месія на фоні маси самозванців, коті вели народ у блуд.

[59] Перші апостоли протиставляються фарисеям,котрі вважали себе найкращими знавцями і виконавцями букви закону. Вони творили зовнішню оболонку без жодного зерна віри. На відміну від них учні просто щиро вірили в те, що говорив їм "Вчитель" і не зациклювалися на написаному. Перевага духовного над фізичним, розуму і віри над дешевим пафосом і релігійними форматами