Гі де Мопассан


Гі де Мопассан - біографія


Дата народження: 5 серпня 1850 року

Місце народження: Міроменіль, Франція

Дата смерті: 6 липня 1893 року

Місце смерті: Париж, Франція

Анрі Рене Альбер Гі де Мопассан – французький письменник.

Гі де Мопассан народився 5 серпня 1850 року в Нормандії в сім'ї дворянина і буржуа. Батько незабаром розорився, а після народження другої дитини, розлучився з матір'ю Анрі.

Правда, до цього встиг прищепити Анрі любов до музики, живопису та літератури. Мат після розлучення вирушила в місто Этрет, а Гі пішов за нею.

У 13 років він почав навчатися в духовній семінарії, але з-за свого активного характеру, Мопассан не зміг там вчитися і постійно втікав, в ці ж роки проявляється його письменницький талант у вигляді вірша Давно відчужений від світу.

У 16 років він починає вчитися в ліцеї, а після нього в 20 років вступає на навчання юриспруденції, але й через війни не встигає його закінчити і воює у франко-прусській війні.

На війні був простим рядовим, а після неї почав надолужувати втрачені знання. Сім'я Мопассанов була розорена, тому, що прогодувати рідних, Гі страивается на роботу в морське міністерство, де пропрацював в якості чиновника 10 років.

Література продовжувала його захоплювати, і він написав першу новелу Спадщину, за нею пішла друга В лоні сім'ї, а письменника почали пізнавати і любити за відкритий ним внутрішній світ життя чиновників.

У 1880 році він написав новелу Пампушка, яка принесла йому славу і успіх. За неї він отримав відпустку на півроку і зайнявся літературною діяльністю.

За наступні 11 років він написав близько 60 творів і безліч віршів, об'єднаних у збірники. Найвідомішими творами автора є Милий друг, Життя і На воді.

У 1884 році його вперше накриває напад душевної хвороби, а також відкривається, що він хворий на сифіліс.

У 1891 році він поривається вбити себе, за що його уклали в лікарню для душевнохворих.

У 1893 році він помирає від паралічу головного мозку.

Досягнення Гі де Мопассана:

• Безліч творів і віршів, перші оповідання в жанрі еротики

Дати з біографії Гі де Мопассана:

5 серпня 1850 – народився в Мироминеле

1863 рік – навчання в коледжі

1866 рік – навчання в ліцеї

1870 рік – почав навчатися юриспруденції

1880 рік – перший розповідь

1891 рік – напади душевного божевілля

6 липня 1893 року —помер

Цікаві факти Гі де Мопассана:

• Захоплювався Толстим і Тургенєвим

• Любив обідати на Ейфелевій вежі, так як вважав, що вона потворна, а обід в ній дозволяє бути єдиним місцем, звідки її не видно

• В останні роки життя всі його твори на тему божевілля і смерті