Марк Твен


Марк Твен - біографія


Твен Марк

(1835-1910)

Справжнє ім'я — Семюел Ленгхорн Клеменс. "Чутки про мою смерть перебільшені", — такі телеграми отримали газетярі від автора, на якого надрукували некролог (повідомлення про смерть). Звичайно, це був сам Марк Твен — неперевершений гуморист свого часу. Він і справді ледь не загинув — потрапив в автокатастрофу, але вижив. Він живе і тепер! Мільйони дітей читають його твори і сміються, вгадуючи у тому чи іншому героєві себе, а дорослі просто повертаються у власне дитинство. Таке диво робить книга Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" (1875), яку автор замислив як пародію на чемних дівчаток і ввічливих хлопчиків.

Продовження історій про Геккльберрі Фінна і Тома Сойєра письменник напише через десять років. І зараз залишаються популярними такі твори Марка. Твена, як повість "Принц і злидар", повість "Жанна д'Арк", роман "Янкі при дворі короля Артура", сатиричні та гумористичні оповідання.

Марк Твен був популярним ще за життя: якийсь фабрикант на його честь навіть ваксу випустив з його іменем, а газети його називали "другою знаменитістю Америки".

Марк Твен - твори