Що oзначає слово - "переробка"



Тлумачний он-лайн словник української мови «UA-BOOKS.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.


ПЕРЕРО́БКА, и, ж.

1. Дія за знач. переробля́ти, переро́блювати, перероби́ти; дія і стан за знач. переробля́тися, переро́блюватися, перероби́тися. Треба створювати великі лісосировинні бази, які б не лише добували сировину, а й здійснювали б первинну переробку на місці (Чаб., Стоїть явір.., 1959, 206); Шлунок являє собою мішкоподібне розширення травного каналу, куди.. потрапляють харчові речовини для попередньої переробки (Наука.., 8, 1959, 27); Масова переробка старих пісень на новий лад була характерним явищем тоді [в роки Великої Жовтневої соціалістичної революції], зокрема, і в українській народній творчості (Нар. тв. та етн., 1, 1961, 27); Будувати нову, соціалістичну культуру неможливо без критичного засвоєння і переробки культурної спадщини, створеної людством за всю попередню його історію (Іст. укр. літ., І, 1954, 11); ..справа переробки дрібного землероба, переробки всієї його психології і навиків є справа, що потребує поколінь (Ленін, 43, 1974, 53).

2. Те, що є результатом перероблення. Він сів за стіл і зараз-таки переробив свій лист до мирового..; одну переробку назвав кореспонденцією з К. повіту (Н.-Лев., IV, 1956, 169); Він.. починає перебирати папери. Переклади, переробки, переспіви з стародавнього індійського, словенського.. епосу (Кол., Терен.., 1959, 45).

3. розм. Робота, виконувана понад норму; час, витрачений на таку роботу. В нашому.. цеху не вистачає шоферів і машиністів агрегатів. Завжди у нас є багато годин переробки (Роб. газ., 6.Х 1965, 2).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 6. — С. 267.