Слово "акція" - пояснення

Словник: Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)



Тлумачний он-лайн словник української мови «UA-BOOKS.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.

Слова і словополучення з словника - Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)


А́КЦІЯ1, ї, ж. Цінний папір, який свідчить про те, що його власник вніс певний пай у капіталістичне підприємство та має право на участь у справах і прибутках цього підприємства. Капіталістів, що живуть на проценти з капіталу, вкладеного в банки або в цінні папери (акції, облігації), називають рантьє (Нова іст., 1957, 56); — Хто після Жовтневої революції скуповував за безцінь акції нафтових товариств у Баку власне для сера Детердінга? — П’єр Гусаров (Донч., II, 1956,98).

◊ А́кції підви́щуються чиї — значення, вплив кого-, чого-небудь збільшується; А́кції па́дають чиї — значення, вплив кого-, чого-небудь зменшується.

А́КЦІЯ2, ї, ж., книжн. Дія, діяльність, спрямовані на досягнення якої-небудь мети. Висилаю Вам до "Зорі" кілька віршів. Всі ці поезії.. складають укупі щось подібне до поеми без фабули і акції (Сам., II, 1958, 455); Загалом тут виборча акція йде жваво і попи не годні нічого подіяти (Стеф., III, 1954, 245); Нова влада країни.. тепер зважується ще на одну нечувану акцію: безмежну пустелю.. перетворити на висококультурний.. край! (Ле, Міжгір’я, 1953, 25).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 32.