Слово "водний" - пояснення

Словник: Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)



Тлумачний он-лайн словник української мови «UA-BOOKS.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.

Слова і словополучення з словника - Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)


ВО́ДНИЙ, а, е. Прикм. до вода́ 1, 2. Повитикались ті скелі з водної глибини і стирчать, неначе вартова сторожа (Стор., I, 1957, 240); Закарпатська область багата на водні ресурси (Вісник АН, 3, 1957, 33); Водна стихія; // Який містить воду (в 1 знач.). Водний розчин; // Стос. до води (в 2 знач.). Водний шлях; Водна станція; // Який живе, росте у воді. Лагідні хвилі гойдають водні лілеї (Коцюб., II, 1955, 132).

Во́дне господа́рство — галузь народного господарства, що використовує водні ресурси для електрифікації, судноплавства, меліорації і т. ін. Сукупність заходів, спрямованих на використання природних водних ресурсів, становить галузь народного господарства, яка називається водним господарством (Довідник сіль. будівельника, 1956, 5); Во́дне по́ло, спорт. — те саме, що ватерпо́ло. Учора в плавальному басейні КВО почалися всесоюзні змагання з водного поло (Веч. Київ, 24.III 1958, 3).

…ВО́ДНИЙ, а, е. Друга частина складних прикметників, що вказує на стосунок або належність до води, кількісна чи якісна характеристика якої дається в першій частині: глибоково́дний, мілково́дний, повново́дний, прісново́дний та ін.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 718.