Слово "переключатися" - пояснення

Словник: Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)



Тлумачний он-лайн словник української мови «UA-BOOKS.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.

Слова і словополучення з словника - Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)


ПЕРЕКЛЮЧА́ТИСЯ, а́юся, а́єшся, недок., ПЕРЕКЛЮЧИ́ТИСЯ, ючу́ся, ю́чишся, док.

1. розм. Виключаючи один механізм, апарат, елемент, що діє в певній системі, починати працювати, включаючи його по-іншому або включаючи інший. Скінчивши передачу, Марко переключився на приймання (Трубл., Шхуна.., 1940, 197).

2. на що, перен. Переходити на інший вид роботи, занять і т. ін. Переключаючись на роботу в кіно, я думав присвятити себе виключно жанру комічних і комедійних фільмів (Довж., І, 1958, 21); Цього дня надзвичайні й несподівані для Борового події збіглися і згустилися так, що він ледве встигав закінчити одне і переключитися на інше (Грим., Незакінч. роман, 1962, 331); Після літнього опереткового сезону.. наш антрепренер переключився на драматичний репертуар (Минуле укр. театру, 1953, 99); // також рідко в що. Переходити, спрямовуватися на щось інше (про увагу, розмову і т. ін.). Коли ми навчимося міцно тримати в руках палітру, розмови про те, більше чи менше потрібно кольору у фільмі,.. припиняться або, вірніше сказати, переключаться в іншу площину (Довж., III, 1960, 134).

3. тільки недок. Пас. до переключа́ти.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 6. — С. 199.