Слово "пересадка" - пояснення

Словник: Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)



Тлумачний он-лайн словник української мови «UA-BOOKS.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.

Слова і словополучення з словника - Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)


ПЕРЕСА́ДКА, и, ж.

1. Дія за знач. переса́джувати 1, 4. Розсада, вирощена у торфоперегнійних.. горщечках та кубиках, має добре розвинену компактну кореневу систему, яка під час пересадки у відкритий грунт добре зберігається, а тому рослини швидко приживаються (Овоч. закр. і відкр. грунту, 1957, 69); При великих опіках для збереження життя потерпілого необхідно відновити діяльність шкіри, для чого.. роблять пересадку шкіри (Як запоб. заразн. хвор., 1957, 6).

2. Перехід з одного поїзда, пароплава і т. ін. на інший або з одного виду транспорту на інший для дальшого пересування в дорозі, подорожі. По довгих пересадках і тривожній ночі приїхали до Відня (Коцюб., III, 1956, 338); Даша — виїзний касир. Зранку вона виїздить на лінію, зустрічає поїзди, знаходить людей, які з тривогою чекають пересадки, видає їм плацкарти, оформляє квитки (Жур., Вечір.., 1958, 207).

Без переса́дки (переса́док) — прямо, не затримуючись. Було сядеш на саночки на розі Шулявської й Тарасівської, відштовхнешся ногою та й їдеш без пересадки аж до Жилянської вулиці (Сам., II, 1958, 270); Він допоміг нам хутенько знайти в Корчуватому справжню гідру фашизму із списком наших людей, складених для царства небесного, куди й потрапив без пересадки сам той писар за нашою допомогою (Ю. Янов., І, 1954, 64).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 6. — С. 271.