ПРОСАПНИ́Й, а́, е́.
1. Який обробляється методом ручного або механізованого просапування. Кращими попередниками для лучних трав є просапні культури — кукурудза, картопля, буряки тощо, під які вносять органічні і мінеральні добрива (Хлібороб Укр., 5, 1965, 22); // у знач. ім. просапні́, ни́х, мн. Сільськогосподарські рослини, які обробляються методом ручного або механізованого просапування. Зберегти якнайбільше вологи в грунті, завжди тримати поля і плантації чистими, вчасно дати підживлення рослинам — ось головне на обробітку просапних (Рад. Укр., 11.V 1968, 1); В одному кінці черідка тракторів тягала дискові борони.. У іншому — дружно кінчали з просапними, а за ними бриніло вже марево (Панч, II, 1956, 432).
2. Признач. для механізованого обробітку міжрядь. Для міжрядного обробітку на заплавних і торфових грунтах у господарствах застосовують просапні культиватори з активними робочими органами (Хлібороб Укр., 4, 1965, 32); Одержали путівку в життя колісні просапні трактори (Ком. Укр., 11, 1967, 64).
3. Засіяний просадними культурами. Колгосп.. розширив просапний клин, що стало однією з найважливіших умов підвищення врожайності (Рад. Укр., 10.Х 1961, 1).
∆ Просапна́ систе́ма землеро́бства — система вирощування сільськогосподарських культур за допомогою ручного або механізованого їх обробітку. Найдосконалішою і найбільш раціональною системою землеробства є просапна. Вона дає можливість найбільш інтенсивно використовувати землю і в два-три рази збільшити виробництво продукції з гектара (Колг. Укр., 2, 1962, 2).
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 7. — С. 275.