Стислі перекази з української та світової літератур
Для якомога кращого опрацювання будь-якого літературного твору потрібно не тільки його прочитати, але й проаналізувати. Часто шкільна програма вимагає додаткових завдань, які забирають багато часу, не кажучи вже про об’єм книжок, обов’язкових до прочитання.

Саме тому ми зібрали якісні стислі перекази творів української та світової літератур. Їх зроблен:

  • викладачами літератури різних вищих навчальних закладів;
  • спеціалістами із того чи іншого періоду світової літератури;
  • професійними письменниками.

Тому, обираючи стислий переказ, ви можете бути впевненими – він зберігає основні віхи сюжету, розвиток персонажів та важливі моменти.

Навіщо потрібні стислі перекази?

Про величезні навантаження, які приходяться на долю школярів, сказано вже багато. Дітям доводиться виконувати безліч домашніх завдань, ще й непростих. Тому на читання величезних об’ємів (а чим старший клас, тим більше книжок вимагає програма) немає ні сил, ні здоров’я.

Часто дітям не подобається той чи інший твір української або світової літератури. Це справа смаку, не можна примушувати дитину читати неприємну їй річ лише для оцінки в журналі.

Саме для цього потрібні стислі перекази. Учні витратять набагато менше часу на читання, але цього достатньо, щоб зрозуміти сюжет та концепцію твору. Крім того, якщо книга не викликає емоцій, то краще прочитати декілька сторінок, ніж увесь твір.

Як користуватися стислими переказами?

Ми зібрали скорочені варіанти усіх книг із програми. Українські книжки скорочено під вимоги завдань, тобто в них збережено усі елементи, які можуть входити до опитів учителем чи тестів. Твори світової літератури подано в класичних перекладах, якісних та точних.

Стислий переказ, на відміну від повного твору, потрібно прочитати уважно та осмислено. Це важливо, адже перед вами, фактично, концентрат книги – усі потрібні елементи тут зібрано. Якщо цього недостатньо для розуміння, знайдіть потрібний твір у розділі готових аналізів – критика часто допомагає правильно та глибоко зрозуміти той чи інший задум автора.

 Читати стислі перекази – не погано. Зважаючи на швидкий темп життя, такий спосіб читання не можна засуджувати. Адже це дає розуміння твору, а повне ігнорування шкільних завдань залишає дитину без потрібних знань. Обрати стислий переказ будь-якого твору української чи світової літератури, а також його докладну аналітику, ви можете тут. Отримуйте нові знання та навчайтеся легко!